Archive

0

LOGIN REGISTRATION
 • Українська
 • Русский
 • English
 • Deutsch
 • Polski

+380 (44) 338 38 58 search

Вермикуліт застосування

Завдяки своїм унікальним природним властивостям вермикуліт уже протягом 80 років знаходить своє застосування у близько 200 областей промисловості та сільського господарства. Серед них суднобудування, автомобілебудування, ракетобудування, металургія, хімічна промисловість, рослинництво, тваринництво, медицина тощо.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Екологічне значення спученого вермикуліту

Вермикуліт має важливе екологічне значення. Як інертний наповнювач він використовується при очищенні стічних вод від нафтопродуктів, при пом’якшені води, при очищенні грунту від нітратів, блокуванні радіонуклідів та важких металів. Крім того, у промисловості вермикуліт застосовують як сорбент високорадіоактивного радію-137 та стронцію-90, які є відходами від ядерних підприємств.

Застосування вермикуліту у сільському господарстві

На сьогодні найбільш актуальним є використання спученого вермикуліту у сільському господарстві, а саме в рослинництві та тваринництві. Цей мінерал:

 • володіє високою сорбційною здатністю, є хімічно інертним та біологічно стійким;
 • не взаємодіє з кислотами та лугами;
 • не піддається впливу зовнішніх чинників (різноманітні мікроорганізми, температура, вологість);
 • не містить важких металів;
 • має високу ємкість водопоглинання (400-500%);
 • стерильний та нетоксичний.

Тому вермикуліт застосовують як один з найважливіших елементів при виробництві ґрунтових субстратів, наповнювачів для туалетів, підстилкових матеріалів. Особливо ефективний він при виробництві преміксів, які, завдячуючи цьому мінералу, підвищують у тварин гемоглобін, кількість еритроцитів, рівень білку, кальцію і фосфату.
Крім того, цей мінерал є сприятливим для вирощування та зберігання овочів та фруктів, ативно застосовується для гідропоніки, пікірування та мульчування рослин, оскільки має здатність до біологічного зрощення з ними, не завдаючи при цьому абсолютно ніякої шкоди через свою стерильність та нетоксичність.

Застосування спученого вермикуліту у галузі пожежобезпеки

Широкого застосування вермикуліт набув у галузі пожежобезпеки. Будучи надзвичайно вогнетривким мінералом, температура плавлення якого становить 1350ºС, він є найбільш ефективною основою при виробництві вогнестійких облицювальних матеріалів, вогнестійких дверей, камінів та димарів.

Застосування спученого вермикуліту в будівництві

Спучений вермикуліт – єдиний матеріал, який одночасно забезпечує теплоізоляцію, звукоізоляцію, вогнестійкість та декоративність різноманітних будівельних конструкцій. Наприклад, вермикулітові засипки в стінових конструкціях попереджують перегрівання або переохолодження будівель в залежності від кліматичних умов.
Також спучений вермикуліт слугує ідеальним  матеріалом для утеплення підлоги, так як має низьку теплопровідність. Крім того, його активно використовують для звукоізоляції при будівництві камер випробовування автомобільних та авіаційних двигунів.
Маючи досить легку вагу, спучений вермикуліт знайшов своє призначення також у виготовленні легких бетонів, які використовуються при будуванні мостових конструкцій, у промисловому та цивільному будівництві, у водогосподарстві тощо.

Спучений вермикуліт у металургії та хімічній промисловості

Оскільки вермикуліт – це хімічно інертний мінерал, тобто не взаємодіє з кислотами та лугами, то його активно застосовують у хімічній промисловості, особливо для транспортування хімічно-небезпечних речовин. А так як він володіє ще й високою сорбційною здатністю, то мінерал знайшов своє призначення і у виготовленні сорбентів та виробництві фільтруючих матеріалів.
Часто спучений вермикуліт використовують як засипку при розливанні сталі. Це, в свою чергу, забезпечує збільшення виходу якісного прокату на 1-1,5% .

Застосування вермикуліту в інших сферах діяльності

Спучений вермикуліт достатньо активно застосовується й у інших сферах діяльності. Цей мінерал використовується у виробництві м’якої крівлі в якості посипки верхнього шару, а також при виготовленні покрівельних матеріалів. Окрім того, спучений вермикуліт застосовують для зберігання та транспортування скловиробів, де він також проявляє свої найкращі властивості та якості. Досить часто вермикуліт використовується як матеріал для рефрижераторів та залізничних цистерн, де він якнайповніше реалізує свої теплоізоляційні властивості.

СПУЧЕНИЙ ВЕРМИКУЛІТ КОМПАНІЇ ECOVERM – ЦЕ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ З НАЙРІЗНОМАНІТНІШИМ ЗАСТОСУВАННЯМ

На сьогодні вермикуліт посідає одне з провідних місць не тільки у вітчизняних, а й у закордонних сільському господарстві та промисловості, виводячи їх на якісно новий рівень. Цей універсальний мінерал значно підвищує ефективність роботи в будь-якій сфері свого застосування, при цьому пропорційно зменшуючи загальні витрати на виробничі процеси до мінімуму. Купити продукцію торгової марки ECOVERM™ можна ТУТ.

Enter your login details to your personal cabinet


Forgot password?

Registration
Password recovery

Enter your email address or mobile phone number associated with your account, then click Send. We will send you a new password, which you can change if necessary.